geg

MANDALA – universalus pasaulio vienovės, sveikatos ir sėkmės simbolis, dar vadinamas maginiu apskritimu. Jau daug tūkstantmečių mandalos kuriamos visuose žemės kontinentuose. Pavadinimai bei kūrimo tikslai kiekvienoje šalyje buvo ir yra saviti bei skirtingi, o šiandien šiuos piešinius priimta vadinti bendru sanskrito žodžiu mandala. Pats žodis „mandala“ yra kilęs iš sanskrito kalbos, kurioje reiškė ne tik ratą, diską, sferą, bet ir bendruomenę, susirinkimą – tai, kas skirtingas dalis apjungia į darnią visumą.
Mandalų kūrimo šaknys slypi gamtoje. Apskritimas su centru – vienas labiausiai paplitusių ir didžiausią estetinį pasigėrėjimą keliančių modelių gamtoje. Gėlės ir kiti centruoti augalai, snaigės, vandens ratilai ar galaktikų sūkuriai – visa tai taip pat gamtos mandalos, kurias vaizdavo, interpretavo pirmųjų klasių gimnazistai. Kūriniuose piešė – šiltų bei šaltų atspalvių savitas, originalias mandalas.

Informaciją paruošė dailės mokytoja Liucina Kot

Daugiau mokinių darbų galite pamatyti: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054404324769