boxed
color
http://www.minties.vilnius.lm.lt/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://www.minties.vilnius.lm.lt/
#26ade4
style2
tel./faks. (8 5) 245 66 90
Erfurto g. 23, LT-04220 Vilnius

Biblioteka

KARANTINO METU BIBLIOTEKA SIŪLO PASINAUDOTI:

Išsitraukite ausines ir pasitikrinkite garso kolonėles – startuojame su pirmosiomis ir kol kas nemokamomis „Vyturio“ garsinėmis knygomis! Nors kol kas knygos skirtos gimnazistams (9-12 kl.), tačiau žinokite apie jas, pratinkitės ir jaukinkitės.

Mero „Lygiosios trunka akimirką“, O. Wilde‘o „Doriano Grėjaus portretas“ ir F. Kafkos „Metamorfozė“ jau patalpintos „Vyturio“SoundCloudgarso įrašų platformoje, Playlists skyriuje. Jas rasti galite čia:

http://bit.ly/meraslygiosios

http://bit.ly/dorianasg

http://bit.ly/kafkametamorfoze

SKAITMENINĖS KNYGOS: plačiau

BIBLIOTEKA

  Plačiau…

„Biblioteka – tai atviras idėjų stalas, prie kurio kviečiami visi“, – yra pasakęs Gercenas. Nuo pat pirmųjų mokyklos atidarymo dienų (1974 m.) bibliotekai skirtas ypatingas dėmesys. Ji buvo įrengta pirmame aukšte ir buvo skirta viena patalpa prie mokyklos aktų salės. Labai strategiškoje vietoje. 2000 metais biblioteka prasiplėtė, nes buvo skirtas šalia esantis muzikos kabinetas, kur buvo įrengta erdvi, graži skaitykla. Šiais metais biblioteka suspindo naujomis spalvomis: įgyvendinant projektą „Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas“  gimnazijos bibliotekoje pakeisti baldai, knygų lentynos, kompiuteriai, knygų kataloginė.

Bibliotekos vizija – atviras švietimo ir informacijos centras, mokymo ir mokymo vieta su modernia turtinga informacine ir technine baze, visapusiškai tenkinanti mokyklos bendruomenės informacinius poreikius, savo fondais ir veikla dalyvaujanti ugdymo procese, sudaranti sąlygas savarankiškam asmenybės tobulėjimui.

BIBLIOTEKOS STRUKTŪRA

Bibliotekininkė  Zina Petkevičienė

Biblioteka komplektuoja, tvarko ir saugo dokumentų fondą, atitinkantį ugdymo programas, aptarnauja skaitytojus abonemente ir skaitykloje; rengia parodas, kaupia, sistemina lietuvių ir užsienio šalių grožinę, šakinę literatūrą, vadovėlius ir kitą mokomąją literatūrą, pedagogikos, psichologijos, literatūros teorijos, istorijos, kritikos ir informacijos leidinius, bendradarbiauja su kitomis bibliotekomis.

Naujais leidiniais bibliotekos fondai pasipildo iš mokyklos lėšų. Tikimės, kad gimnazijos bibliotekos fondus praturtins knygos, padovanotos gimnazistų, jų tėvelių bei kitų dosnių žmonių. Dabar bibliotekoje yra apie 10000 grožinės, kitų mokslo šakų literatūros leidinių, virš 50000 egzempliorių vadovėlių. Grožinė literatūra sudėta abėcėlės tvarka pagal autoriaus pavardę arba pagal leidinio antraštę. Informacijos leidiniai sustatyti pagal temas.

Skaitykloje rengiamos teminės knygų parodos, skirtos valstybinėms ir kalendorinėms šventėms, rašytojų jubiliejams paminėti, eksponuojami gimnazistų dailės darbai. Bibliotekoje yra informacinė paieškos sistema: abėcėlinis katalogas, periodinių leidinių kartoteka, garsinių regimųjų dokumentų kartoteka. Nuo 2008 metų bibliotekoje įdiegta informacinė programa MOBIS. Sistema MOBIS leis automatizuoti, kompiuterizuoti visas pagrindines bibliotekos veiklos funkcijas: komplektavimą, katalogavimą, paiešką kataloge, bibliotekinį aptarnavimą, bibliotekos administravimą, statistiką ir apskaitą. Skaitytojai galės susirasti reikalingą knygą elektroniniame kataloge, bus greičiau ir efektyviau aptarnaujami.

PAGRINDINIAI MOKYKLOS BIBLIOTEKOS TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

Aktyvus dalyvavimas kintančiame mokymo/mokymosi procese.
Fondo komplektavimas pagal ugdymo programas.
Visapusiškas fondo atskleidimas vartotojams.
Nuolatinis bibliotekos teikiamų paslaugų plėtimas ir tobulinimas, laisvos prieigos prie informacijos užtikrinimas.
Darbo laikas:

Savaitės dienaAbonementasSkaitykla
Pirmadienis8.00 – 17.008.00 – 17.00
Antradienis8.00 – 17.008.00 – 17.00
Trečiadienis8.00 – 17.008.00 – 17.00
Ketvirtadienis8.00 – 17.008.00 – 17.00
Penktadienis ir prieššventinė diena8.00 – 16.308.00 – 16.30

Paskutinę mėnesio darbo dieną skaitytojai neaptarnaujami – sanitarinė diena

Bibliotekos naudojimosi taisyklės

Privalomai skaitytinų knygų sąrašas

Naudingi adresai

Skaitykite internete

default
...
none
#6E787E
off
none
loading
#6E787E
off