bir

Vanduo, kaip ir atmosferos oras, yra būtinas ir niekuo nepakeičiamas gyvybės palaikymo šaltinis. Tai nėra neišsenkanti gamtos dovana, tai visų mūsų turtas, kuriuo naudojamės dabar ir kurį privalome išsaugoti ateities kartoms.
2021 m. birželio 10 dieną II a klasės 23 mokiniai, II b klasės 18 mokinių, III b klasės 11 mokinių ir 4 mokytojai pėsčiomis iškeliavome į Vilniaus nuotekų valyklą. Čia mokiniai susipažino su aplinkosaugos reikalavimus atitinkančiu nuotekų valymu ir gamtos resursų tausojimu.
„Vilniaus vandenys“ ne tik tiekia šaltą geriamąjį vandenį, bet ir surenka nuotekas. Jų surinkimui ir transportavimui iki nuotekų valyklos naudojamas 1335 km ilgio vamzdynas. Dėl kalnuoto miesto reljefo nuotekos transportuojamos 185 skirtingo pajėgumo nuotekų siurblinėmis, kurios perpumpuoja visas miesto nuotekas į Vilniaus miesto nuotekų valyklą. Tai didžiausia nuotekų valykla Lietuvoje, joje įrengtos valymo technologijos visiškai užtikrina, kad nuotekos būtų šalinamos pagal aplinkosaugos reikalavimus nuotekoms tvarkyti.
2012 m. pastatyti nauji, modernūs dumblo apdorojimo įrenginiai, dėl kurių dumblo apdorojimo proceso metu per parą pūdytuvuose susidaro apie 190000 m3 biodujų, kurios naudojamos kogeneracinėse jėgainėse elektros bei šiluminės energijos gamybai. Per metus pagaminama apie 16 mln. kWh elektros energijos bei apie 19 mln. kWh šiluminės energijos.
Sužinoję daug įdomių dalykų, iškeliavome namo. Įveikėme apie 12 kilometrų pėsčiomis. Grįžę mokiniai atliko integruotas matematikos, chemijos, geografijos, istorijos ir rusų kalbos užduotis.

Mokytojai: Dalia Prealgauskienė, Vytas Saulevičius, Dangira Šližienė ir Vitalija Aleškevičienė.